BC24 to skrót od naszej obecnej lokalizacji - ulicy Bożego Ciała 24 na Kazimierzu, w samym sercu Krakowa. Miejsce to powstało w grudniu 2014 roku jako wspólny wysiłek kilku projektów: MANIAC, Idea Kix oraz Galerii Koloru. 

MANIAC to brand, którego poważniejsza historia zaczęła się w 2005 roku od założenia w Krakowie MANIAC Footbag Team, czyli klubu sportowego zajmującego się szkoleniem i promocją footbag net (wyczynowa odmiana siatkonogi) oraz footbag freestyle (profesjonalna wersja popularnej w Polsce "zośki"). Zawodnicy reprezentujący MANIAC zdobyli wiele tytułów Mistrza Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach footbagu, a także umiejętnie propagowali kulturę fizyczną i niszowe wyczynowe sporty na wielu festiwalach, imprezach, pokazach oraz prowadząc warsztaty w całej Polsce. Równocześnie powstał pierwszy sklep internetowy "MANIACki Sklepik!". Od początku działalności duża część zysku była przeznaczana na rozwój klubu oraz sportów niszowych, a w 2014 roku sklep ewoluował w sklep reprezentujący całą społeczność footbagu w Polsce, działający pod adresami footbag.pl (obecnie adres przekazany przez nas dla  Polskiego Związku Footbagu) i footbag.com.pl. Również w 2014 roku zapadła decyzja o otwarciu sklepu stacjonarnego w Krakowie skupiającego ofertę akcesoriów do uprawiania wyczynowych sportów niszowych w budynku dawnego Hotelu Forum, przy Forum Przestrzenie. Szybko jednak okazało się, że potrzebujemy więcej przestrzeni i już w grudniu 2014 roku nastąpiło otwarcie nowej lokalizacji na Bożego Ciała 24 jako BC24, czyli po prostu skrót od aktualnego adresu.

Idea Kix - to pierwszy w Krakowie sklep ze sneakersami, czyli kolekcjonerskimi i rzadkimi wydaniami butów Nike. Tworzony od początku przez prawdziwych pasjonatów i kolekcjonerów, ludzi mających autorytet wśród znawców - nie tylko w Polsce. Pierwsza lokalizacja w Krakowie przy ul. Meiselsa oraz dodatkowe miejsce w budynku byłego Hotelu Forum okazały się w pewnym momencie niewystarczające i idealnym rozwiązaniem okazało się połączenie oferty pod wspólnym adresem Bożego Ciała 24. Idea Kix to solidna marka, z długą historią i co najważniejsze - od początku sklep stacjonarny, nie kolejny garażowy e-commerce. Oferta dostępna na stronie ideakix.com.

Galeria Koloru to trzeci element BC24, czyli krakowska filia najlepiej wyposażonego sklepu graffiti w Polsce. Znajdziesz tu wszelkiego rodzaju spraye, markery, magazyny i inne akcesoria związane z kulturą graffiti i street artu. Oferta dostępna stacjonarnie lub na stronie galeriakoloru.pl

Od początku istnienia BC24 wiele osób nazywa je "miejscem", nie "sklepem". Odbyło się tu wiele koncertów, live-actów, wystaw i wernisaży a także wydarzeń związanych z promocją sportów wyczynowych. 140m2 wypełnia miejska kultura związana ze sportem, sneakersami, streetwearem, graffiti, street artem, komiksem, a także muzyką - na co dzień można spotkać tu za stanowiskiem z gramofonami uznanych producentów i DJów związanych z kulturą turntablismu. Można zaopatrzyć się także w dobre winyle i napić świetnego espresso.

Zapraszamy!